30.04.2022
Yeter ki İsteyin Bilgi Her Yerde Sizinle

​Geçtiğimiz günlerde Bartın İli Ulus İlçesi S.S. Konuklu - Konak Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 2. Başkanı Sayın Ersin Özsoy, Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e sosyal medya üzerinden ulaşarak kooperatif yerleşkelerinde kütüphane tesis etmek istediklerini belirtmelerinin ardından, Genel Müdürümüzün talimatlarıyla Bölge Müdürlüğümüzce ülkemiz ormancılığının tanıtılması, orman ve ağaç sevgisinin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla tesis edilen kütüphaneye orman köşesi oluşturuldu.

Kütüphaneye ilk kitabı yerleştiren Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu kooperatif üyelerine hitaben yaptığı konuşmada “ İlk vahyin “oku” emriyle başlaması ve bu emrin iki defa tekrar edilmesi, okumanın ve bilmenin dinde ve insan hayatında ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Asrımızda iyi seçilmiş bir kitap koleksiyonu, hakiki bir üniversite değerindedir. İnşa edilen bir kütüphane, yaratılan bir hayattır. Kütüphaneler, geçmişimiz ve geleceğimizi birbirine bağlar. Bir kütüphane karşısında insan kendini büyük bir sermayenin yanındaymış gibi hissediyor, sessiz sedasız hesapsız faiz getiren bir hazinedir.

Temel Amaçlarımızdan Biriside Orman Köylümüzü Ekonomik Olduğu Kadar Sosyal Anlamda da Kalkındırmaktır

Orman Köylümüzün eğitim, kültür, bilgi ve zamanlarını değerlendirmekle ilgili gereksinimlerini ücretsiz biçimde karşılayan, bulundukları yörenin kalkınmasına katkıda bulunan eğitim ve kültür kuruluşu oluşturmanın sevinci içerisindeyiz. Temel amaçlarımızdan biriside orman köylümüzü ekonomik olduğu kadar sosyal anlamda da kalkındırmaktır. Tesis edilen bu kütüphane ile sadece kooperatif üyelerimizin değil geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da okuma alışkanlığı kazandırılması ve bu alışkanlığın devam ettirilebilmesini sağlamaktır.

Bölge Müdürlüğü olarak hizmetlerimizi orman köylerinin her noktasına, her vatandaşımıza ulaştırabilmenin gayreti içindeyiz. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte bilgi üretimi de hızlı bir şekilde artmıştır. Artan bilgi ile birlikte eğitim, teknoloji, bilim, sanayi ve diğer alanlarda da hızlı bir değişim yaşanmaktadır. Birlikte tesis ettiğimiz bu kütüphane artık yaşam boyu öğrenme merkezidir.

Bu kütüphanede orman teşkilatı olarak ülkemiz ormancılığının tanıtılması, orman ve ağaç sevgisinin artırılmasına katkıda bulunma vesilesi olan Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e ve Sayın Ersin Özsoy’a ve Konuklu - Konak Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sayın Ramazan Kızıl’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kütüphanede, Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından basımı yapılan çocuk dergileri, tanıtıcı kitaplar ve süreli yayınların yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türk ve Dünya klasiklerinden oluşan toplam 800 esere yer verildi.


Yazdır