04.05.2022
Üreteceğiz, Çalışacağız ve Başarılı Olacağız

​Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu Bartın, Karabük ve Zonguldak İllerinde bulunan Bartın, Dirgine, Devrek, Ereğli, Eskipazar, Karabük, Safranbolu, Ulus, Yenice ve Zonguldak Orman İşletme Müdürlükleri Yangın İlk Müdahale Ekiplerini ziyaret ederek bayramlaştı.

İlk Müdahale Ekiplerinde görevli personel ile bayramlaşan Bölge Müdürümüz Sayın Bayraktaroğlu personele hitaben yaptığı konuşmada " Nasıl ki ebeveynler olarak evlatlarımızı ayırmıyorsak sizlerin arasında da kesinlikle ayrım yapmıyoruz. Sizler bizim için mutebersiniz.

2021 de yaptığımız çalışmalarla 3.200 ha. gençleştirme, 100 ha. dan fazla ağaçlandırma ve bu çalışmalarla 25 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 393 aileye 17 milyon TL kredi ve hibe, 23 bin ton defne üretimi, 6 TAB bahçesi, 57 projede 2.900 ha. lık alanda orman zararlılarıyla mücadelenin yanı sıra siz orman kahramanlarımızla 38 adet yangınla mücadele ettik.

Bu başarılı çalışmaları ekip ruhuyla hep beraber gerçekleştirdik. Çünkü biz birlikte olduğumuzda güçlüyüz. Başarımızın devamı için geçmişimiz bizde rehavete değil şevke dönmeli. Bunu da birlikte ve beraberlik içerisinde çalışarak üreterek gerçekleştireceğiz.

Güven ve İtimat Duyulan Bir Kurum Olduk

Güvenilirlik konusunda Genel Müdürlüğümüz 2019 yılında 16. sıradan 2021 yılında 5. sıraya yükseldi. Bunu biz başardık ve bu başarıyı devam ettireceğiz. Bu başarıyı devam ettirmek için aidiyet duygumuzu en üst seviyede tutarak 183 yıllık köklü bir geçmişi olan kurum kültürümüze uygun çalışarak hareket edeceğiz.

Mesleğimiz fedakarlık gerektiren bir meslek. Askerimiz ve Polisimizden sonra görevi başında 131 şehit veren tek kurumuz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

İnsanların yaşam kaynağı olan ormanları yönetmek, korumak, geliştirmek ve genişletmek bizim görevimiz. Bu kutlu görevi ifa eden siz değerli mesai arkadaşlarım Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlık, sıhhat ve afiyetle bir bayram geçirmenizi dilerim" dedi.

Bayramlaşma ziyaretlerinde Bölge Müdürümüz Sayın Bayraktaroğlu’na Koruma Şube Müdürü ile Basın ve İletişim Şube Müdürü eşlik etti.

Ziyaretlerde İşletme Müdürleri, Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve Yangın İşçileri de hazır bulundu.


Yazdır