14.05.2022
Başarının Sırrı, Projeli, Tekniğine Uygun ve Zamanında Çalışmaktır

​Bölge Müdürlüğümüz Mayıs ayı değerlendirme toplantısı Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında Bartın İşletme Müdürlüğü sosyal tesislerinde Bölge Müdür Yardımcılarımız Mehmet Pınar ve İhsan Köse ile Şube ve İşletme Müdürlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşma yapan Bölge Müdürümüz Sayın Bayraktaroğlu "arazi yoğun çalışmalar yapıyoruz bu yüzden iş güvenliği önlemlerine hassasiyetle dikkat edelim. Standardizasyondan taviz vermeden bize emanet edilen ormanlarımızda yaptığımız bakım ve silvikültür faaliyetlerinden elde ettiğimiz orman ürünlerini sektörün taleplerini de göz önünde bulundurarak ekonomiye kazandırmaya devam edelim.

Özellikle pandemi döneminde tıbbi ve aromatik bitkilere yönelim çok fazlalaştı. Tüm Avrupa’da 13 bin civarında bitki türü varken ülkemizde 9.200 üzerinde bunun 3.100'ü endemik bitki türü var. Ülkemizde bu anlamda çok zengin. Bu zenginliği ekonomik zenginliğe çevirmek için planlı, tekniğine uygun ve zamanında çalışarak gerçekleştirebiliriz" dedi.

Şube Müdürlerinin kendi çalışma konularında yaptığı değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.


Yazdır