14.05.2022
İşimiz Zor, Yorulabiliriz Ama Asla Vazgeçmeyiz


Bölge Müdürlüğümüzde Silvikültür (orman yetiştirme) iş başı eğitimleri başladı.

Bartın İşletme Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen eğitime Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında Bölge Müdür Yardımcılarımız Mehmet Pınar ve İhsan Köse, tüm İşletme Müdürlerimiz, Şube Müdürleri, İşletme Şefleri ve Muhafaza Memurları katıldı.

Bölge Müdürümüz Sayın Bayraktaroğlu eğitimin başında yaptığı açıklamada "ormanları planlı olarak kurmak tabii olan ormanların bakımını yapmak ve fonksiyonlarını yerine getirerek sürdürülebilir halde işletilmesini sağlamak içinçalışıyoruz. Ormanların devamlılığını sağlayacak tedbirleri alarak ormanlarımıza müdahale ediyoruz. O yüzden ormanlarımızı iyi tanımamız gerekiyor bunu sağlamak için her yıl belirli aralıklarla özellikle orman yetiştirme konularında gerek iş başı gerekse uygulama tatbikatlarına bunu sağlıyoruz.

Eğitimlerle Kendimizi Yeniliyoruz

Kendimizle yarışıyoruz, Bölgemizi ve dolayısıyla kurumumuzu daha ileri nasıl götürebilir diye düşünüyor ve çalışmalarımızı ona göre planlıyoruz. Yaptığımız işe ve kurumumuza sahip çıkacağız. İşimizin gerektirdiği şekilde çalışarak bize emanetedilen ormanları ve milletimize olan kutsal görevimizi yerine getireceğiz dedi.

Silvikültür Şube Müdürü ve teknik personellerince katılımcılara deneme sahalarında uygulamalı olarak eğitim verildi. Soru cevap şeklinde yapılan değerlendirmenin ardından tatbikat sona erdi.


Yazdır