14.05.2022
Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey B. Ü. Orman Fakültesi Kariyer Günü Etkinliği Konuğuydu

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından organize edilen Kariyer Günü Etkinliğine Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey çevrim içi olarak katılım sağladı.

Bartın Üniversitesi Rektör Vekili Sayın Prof. Dr. Sevim Çelik ve Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Birsen Durkaya' nın açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Genel Müdürümüz Sayın Karacabey çevrim içi olarak katılarak kariyer günü etkinliklerinin öğrenciler için önemli etkinlikler olduğuna dikkat çekerek, öğrencilerimizin kariyerlerini belirlemeleri açısından bu tür toplantılara önem vermekte olunduğunun altını çizdi. Ormancılık faaliyetleri ile ile ilgili bilgiler veren Genel Müdürümüz ormancılık mesleğinin meşakkatli ama bir o kadarda manevi yönü çok yüksek bir görev olduğunu belirtti.

1997 yılı Bartın Orman Fakültesi mezunu olan Bilgi Sistemleri Daire Başkanımız Sayın Metin Gültekin'in de konuşma yaptığı etkinlikte sunum eşliğinde öğrencilik yılları ve mesleki kariyeri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

36 yıllık mesleki kariyeri hakkında katılımcılara bilgi veren Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu “teknik olarak sizlere her türlü imkanı sağlıyoruz. Bitki çeşitliliği olarak zenginliğimizi ekonomik olarak zenginliğe çevirmek için gayret ediyoruz. Ekonomik, ekolojik ve sosyo - ekonomik fonksiyonları olan ormanlarımızın işletilmesi görevi bizlere verildi. Bu sorumluluk ve bilinçle mesleğimizi yürütmeye devam ediyoruz" dedi.

Öğrenciler tarafından sorulan soruların cevaplandırılmasının ardından etkinlik aile fotoğrafının çektirilmesiyle son buldu. Etkinliğe Bartın Üniversitesi Rektör Vekili Sayın Prof. Dr. Sevim Çelik, Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Birsen Durkaya, Bilgi Sistemleri Daire Başkanımız Sayın Metin Gültekin ve Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu' nun yanı sıra Bölge Müdür Yardımcılarımız Sayın Mehmet Pınar ile İhsan Köse, Orman Fakültesi Öğretim Üyeleri, İşletme ve Şube Müdürlerimiz ile orman fakültesi öğrencileri katıldı.Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey B. Ü. Orman Fakültesi Kariyer Günü Etkinliği Konuğuydu​

Etkinli sonrasında Bölge Müdürümüz ve Daire Başkanımız Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Birsen Durkaya' yı makamında ziyaret etti.Yazdır