16.05.2022
İyi Bir Mühendis, Parayı İnsanı Zamanı İyi Yöneten Kişidir
Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği son sınıf öğrencileri, Zonguldak ormanları ve ormancılık çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla Bölge Müdürlüğümüze ekskürsüyon gezisi düzenledi.

Prof. Dr. Ali Durkaya başkanlığında gerçekleştirilen ekskürsüyon gezisinde Gökçebey Fidanlık Müdürlüğümüzü ziyaret eden ekskürsüyon gurubu ilk önce Fidanlık Müdürlüğümüzde yürütülen çalışmaları yerinde gözlemleme ve inceleme şansı buldu.

Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu ekskürsüyon gurubuna hitaben “Zonguldak’ın, önemli bir orman varlığına sahip ve aynı zamanda ormancılığın layıkıyla yapıldığı ender bölgelerden biri olduğunu vurgulayarak, mesleğimizi daha da ileriye taşımak için öğrencilerin kendilerini çok yönlü geliştirmelerin önemine dikkat çekti. Ormancılık kutsal bir meslek, severek yapmazsanız başarılı olmayacağınız bir iş. Mesleğimizin geniş yelpazesi var sevecek farklı yönleri var. Siz yeni meslektaşlarımızla bilgilerimizi paylaşarak elimizdeki bilgiyi çoğaltıyoruz. İyi bir mühendis, parayı insanı zamanı iyi yöneten kişidir.” dedi.

Orman Zararlılarıyla mücadele laboratuvarımızı da gezen ekskürsüyon gurubu biyolojik, biyoteknik ve mekanik mücadele teknik ve uygulamalarını yerinde gözlemlemelerinin ardından Devrek İşletme Müdürlüğü Çukur Orman Emval deposunu da ziyaret etti,

Bölge Müdürümüz Sayın Bayrakratoğlu, ekskürsüyon gurubuna iş güvenliği, kaliteli orman emvali üretimi, standardizasyonun önemi konularında bilgi ve tecrübelerini paylaştı. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında iş güvenliği kuralları, kişisel koruyucu donanım kullanımının gerekliliğinin altını çizerek “ Her şeyden önce can güvenliği gelmektedir. Orman varlığımız bütün milletimizin ortak malı. Bu milli servetimizi korumak, çoğaltmak ve değerlendirmek bizim görevimiz” dedi. Aile fotoğrafının çekilmesinin ardından Prof. Dr. Ali Durkaya başkanlığındaki ekskürsüyon gurubu Bartın Üniversitesine geri döndü.

Yazdır