25.05.2022
Orman Mühendisi Adaylarını Zonguldak Ormanlarımızda Ağırladık


Karabük Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği son sınıf öğrencileri, Zonguldak ormanları ve ormancılık çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla Bölge Müdürlüğümüze ekskürsüyon gezisi düzenledi.

Karabük Üniversitesi Öğretim Üyeleri Sayın Doç.Dr Murat Alan ve Sayın Doç.Dr Ufuk Coşgun koordinesinde 20-23 Mayıs 2022 tarihleri arasında öncelikle Gökçebey Orman Fidanlığımızda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ekskürsüyon ekibi daha sonra Kdz. Ereğli İşletme Müdürlüğümüzde defne üretimi, orman gençleştirme çalışmaları ve Türkiye'nin en yaşlı yaşayan ağacı 4119 yaşındaki Anıt Porsuk ağacını da görmek fırsatı buldular. Dirgine İşletme Müdürlüğü dahilinde yapılan silvikültürel çalışmalar ile ağaçlandırma çalışmalarını yerinde gözlemlenen ekskürsüyon ekibi Bölge Müdürlüğümüzü de ziyaret ettiler.

Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu tarafından sunum eşliğinde bölgemizde yapılan ormancılık çalışmaları anlatıldı.

Bölge Müdürlüğümüz Sayın Bayraktaroğlu bölgemize yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür ederek " seçerek yapılan meslekten emekli olunmaz. Öğrencilik biter ama öğrencilik bitmez. Orman Mühendisliği sürekli gelişen kutsal bir meslek" dedi.​

Sayın Doç.Dr Murat Alan ve Sayın Doç.Dr Ufuk Coşgun ise misafirperverliğinden dolayı Bölge Müdürümüz ve ekibine teşekkür etti.Yazdır