Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
28.05.2019
Ve El Emeği, Göz Nuru Elbiseler Sergide...

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğümüz ile Zonguldak İli Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Hazır Giyim Kursu kurumumuzun sosyal tesislerinde Zonguldak İli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Öğretmeni Sevinç Doğan nezaretinde 05.11.2018-30.05.2019 tarihleri arasında personel eşlerinin ve halktan kursiyerlerin katılımıyla gerçekleşti. Kurs süresince hazırlanan ürünler kurumumuz sosyal tesisinde sergilendi.

Bölge Müdürlüğümüz sosyal tesislerinde düzenlenen Hazır Giyim Kursu Sergisi Gündem Gazetesinde “ Bayanların Muhteşem Sergisi” başlığıyla haber oldu. Gündem gazetesinde yapılan haberde Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinin yaptığı birbirinden güzel ürünlerin görücüye çıktığı ve büyük beğeni topladığından bahsedildi.

27.05.2019 tarihinde yapılan sergi açılışına Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcısı Gültekin Aksan, Şube Müdürleri Emine Ak ve Ayhan Şenel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Akgül, Halk Eğitim Müdürü Türkan Tuygar, Müdür yardımcısı Ayşe Apaydın, Halk Eğitim Merkezi Hazır Giyim Kursu Öğretmeni Sevinç Doğan, kursiyerler ve ziyaretçiler katıldı. Hazır Giyim Kursu Sergisi 27-28.05.2019 tarihlerinde ziyaretçilerine açıktır.

Bölge Müdürlüğümüz sosyal tesislerinde personel eşlerinin ve halkın katıldığı ev hanımlarının, ev ekonomisine destek olmaları, el becerilerini geliştirmesi, boş zamanlarını değerlendirmesi ve ürettikleri ürünlerin satışını yaparak ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla başlatılan kurs ayrıca hanımların sosyal anlamda faydalandığı alanlarından biri olmuştur. Hanımlarımız uygun fiyata aldıkları kumaşlarla, ucuz ve çok şık kıyafetler dikerek aile bütçesine katkı sağlamışlardır.


Yazdır