Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
09.08.2019
Satranç Kursu Bitiminde Çocuklara Anlamlı Hediyeler…

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğümüz ve Zonguldak İli Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Satranç Kursu kurumumuzun sosyal tesislerinde Öğretmen Hayati Çelik nezaretinde 03.07.2019-08.08.2019 tarihleri arasında Bölge Müdürlüğümüz personel çocuklarının katılımıyla gerçekleşti.

İkili oyun uygulamaları ve eğitim sonucunda turnuvanın da yapıldığı programda miniklerimiz ödüllendirildi. 08.08.2019 tarihinde düzenlenen ödül törenine Bölge Müdürümüz Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcımız Gültekin Aksan, Bölge Müdür Yardımcımız Cevdet Çiçek, Şube Müdürleri,  İşletme Müdürü, Öğretmen Hayati Çelik, veliler ve eğitim alan çocuklar katıldı. Ödül töreninde Bölge Müdürümüz Sayın Zekeriya Beyazlı yaptığı konuşmada Satranç oyununun çocuğa kattığı olumlu özelliklerden ve farklı yaş gruplarındaki kişilerin mesela dede torun karşılıklı oynayabileceği keyifli bir oyunu öğrendiklerini dile getirerek turnuvada dereceye giren ve kursa iştirak eden tüm çocukları tebrik etti.

 Turnuva sonucunda birinci Hikmet Eraslan, ikinci Tamer Komşucu ve üçüncü Recep Emre Ertekin’e madalyaları ile Engelliler Derneğiyle iletişime geçerek çocuklarımızın istekleri doğrultusunda ihtiyaç sahibi kişilere vermeleri için Tekerlekli Sandalye hediye edildi. Ayrıca satranç kursuna katılım sağlayan tüm çocuklarımıza, içeresinde minik hediyelerin olduğu çanta ve katılım madalyası verildi.

Dereceye giren çocuklarımız kazandıkları başarı ile kendilerine hediye edilen Tekerlekli Sandalyeleri ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırarak sevinirken sevindirecek,  paylaşarak mutlu olacak…

Satranç Kursu ile personel çocuklarımız tatilini aktif ve verimli bir şekilde geçirdi. Satranç eğitmeni Hayati Çelik eşliğinde yapılan çalışmalarda, temel satranç kural ve taktikleri dışında, zamanı doğru kullanma, plan kurma, etkili ve farklı problem çözme gibi pek çok konuda örnekler eşliğinde temel satranç kültürünü öğrendiler. Çocuklarımız dinlenme aralarında öğretmenleriyle birlikte kitap okuyup, Bölge Müdürlüğümüz Spor Tesislerinde oyunlar oynayarak keyifli zamanlar geçirdiler.

Personelimiz, çocuklara böyle bir imkanı sağladığı için Bölge Müdürümüze ve bu mesleği öğreten Uzman Öğretmene teşekkür ettiler. Bizler de kurumumuz adına Zonguldak Halk Eğitim Merkezi yetkililerine teşekkür ediyoruz…


Yazdır