Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
09.09.2019
Karabük’te Katılımcı Yaklaşım Toplantısı…

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı Karabük, Safranbolu ve Yenice Orman İşletme Müdürlüklerimizde; 31 adet Orman İşletme Şefliğinin ekosistem tabanlı fonksiyonel orman amenajman planı yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Yürütülen planlama çalışmalarının sorunsuz bir şekilde başarıya ulaşması için amenajman planlarının yapımında ekonomik, ekolojik ve sosyokültürel fonksiyonlar dikkate alınarak katılımcılık ve fonksiyonel yaklaşım hedeflenmektedir.

 Bu amaçla Karabük Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda 06.09.2019 Cuma günü Ekosistem Tabanlı Fonksiyonel Orman Amenajman Plan Yapımı Katılımcı Yaklaşım Toplantısı düzenlendi. Toplantı Karabük Valisi Sayın Fuat Güler, Bölge Müdürümüz Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcısı Orhan Şahin, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Handan Sertel, Amenajman Rehberlik Denetim Başmühendisleri, İşletme Müdürleri, Kamu ve Özel Sektör Amenajman Başmühendisleri ve Mühendisleri, Akademisyenler, Kamu Kurum Temsilcileri, Muhtarlar, Orman Kooperatifi Temsilcileri ve yöre halkının katılımıyla gerçekleşti.

Karabük Valisi Sayın Fuat Güler ve Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı’ nın konuşmalarının ardından Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendisi Cafer Akdeniz tarafından amenajman planları hakkında katılımcılara sunum eşliğinde bilgilendirmelerde bulunuldu.

 Son olarak Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan amenajman planları ile ilgili akademisyenlerin, köy muhtarlarının, kooperatiflerin görüş ve önerileri dinlenerek tutanağa bağlanıp kayıtlara geçti.

 Katılımcıların birbirlerine iyi niyet ve başarı dileklerinin ardından toplantı sona erdi.


Yazdır