Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
04.10.2019
Bölgemizde Üretimde Mekanizasyona Yeni Adım…

Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından alınıp, ormanda çalışan vatandaşlarımızın hizmetine sunulan Dirgine ve Ulus Orman İşletme Müdürlüğüne MOZ 350 marka, 350 metre halat uzunluğu ve 2 ton taşıma kapasitesine sahip, Yenice Orman İşletme Müdürlüğüne MOZ 500 marka, 500 metre uzunluğu ve 2 ton taşıma kapasitesine sahip havai hatların kullanımı için farkındalığı sağlamak üzere uygulamalı eğitim düzenlendi.

03.10.2019 tarihinde Dirgine Orman İşletme Müdürlüğümüzde düzenlenen eğitim seminerine Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcıları Gültekin Aksan ve Orhan Şahin, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Mehmet Başkan, Dirgine Orman İşletme Müdürü Esra Karali,  İşletme Müdürlüklerimizden birer teknik eleman nezaretinde üçer Kooperatif Başkanı katıldı.

 

Havai hattın kullanım alanları, nasıl çalıştığı, nelere dikkat edileceği, kurulum ve teknik özellikleri hakkında verilen bilgilerden sonra ek güvenlik tedbirleri alınarak uygulamalı olarak tatbikat yapıldı. Kooperatiflere havai hat ile özellikle tensil sahalarında mecburi olmak kaydıyla, çalışmak istedikleri diğer sahalarda İşletme Müdürlükleri ile irtibata geçerek havai hattı kiralayabilecekleri söylendi. Karşılıklı görüş alışverişinin ardından eğitim semineri sona erdi.

 

Orman Genel Müdürlüğümüzce üretim işçilerinin eğitilmesi, profesyonelleşmesi ve meslek sahibi olmaları noktasında çalışmalar yapıldığı ve üretim makinalarının daha etkin kullanılmasına yönelik olarak alımını gerçekleştirdiği havai hatları Bölge Müdürlüğümüze kazandırdığı için teşekkür ediyoruz.


Yazdır