Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
12.11.2019
Bölgemizde 150 Bin Fidan Geleceğe Nefes Oldu…

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğümüzde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle düzenlenen fidan dikim etkinliklerinde 150 bin fidan toprakla buluşturuldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda “Geleceğe Nefes” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Zonguldak, Karabük, Bartın ve ilçelerinde 150 bin fidan dikimi gerçekleştirildi. Toplumun her kesiminden binlerce vatandaşın katıldığı fidan dikim etkinlikleri şenlik havasında geçti.

Zonguldak’taki etkinliklerin ana adresi Çaycuma ilçesi, Perşembe Beldesi Adaköy mevkiinde oldu. Zonguldak Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş, Zonguldak Başsavcımız H. Hakan Yağız, Garnizon Komutanı Per. Yzb. Ayhan KAFALI, Belediye Başkanları, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Orman Bölge Müdür Vekili Gültekin Aksan ve tüm kamu kurum, kuruluş yöneticileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların da katılımları ile saat 11.11 de başlayıp 3 saat sürede fidanlar toprakla buluşturuldu.

Zonguldak Orman Bölge Müdür Vekili Gültekin Aksan Bölge Müdürlüğümüze bağlı Zonguldak, Karabük, Bartın il ve ilçelerinde 32 noktada 150 bin fidanı aynı gün toprakla buluşturduklarını kaydetti. Karabük İli Safranbolu ilçesinde 10.000 lavanta fidanı toprakla buluşturularak “Geleceğe Nefes Lavanta Ormanı” kuruldu.


Düzenlenen törenlerin ardından tüm katılımcılarla birlikte toplu halde fidan dikimi yapılarak geleceğe nefes olduk.

 


Yazdır